در این بخش میتوانید نویسندگان دیگری را جهت همکاری در به روز رسانی وبلاگتان به لیست نویسندگان وبلاگ اضافه کنید و یا به قولی یک وبلاگ روزنامه یی با چند نویسنده داشته باشید.

شخصی که شما قصد دارید برایش دسترسی ارسال کنید باید حتما در پرشین بلاگ یک نام کاربری مخصوص خود داشته باشید.

برای این کار دو روش وجود دارد که م سعی می کنیم مراحل کار با این بخش را به شما اموزش دهیم

1- ارسال دعوت نامه به ایمیل فرد مورد نظر

2- ارسال دعوت نامه به وبلاگ فرد مورد نظر در پرشین بلاگ

 

 روش ارسال دعوت

شما ابتدا وارد مدیریت مرکزی خود شده و در منوی مدیریت مرکزی وبلاگی که میخواهید به آن نویسنده ی همکار اضافه کنید بر روی نویسندگان همکار کلیک کنید

نویسنده همکار در پرشین بلاگ

تصویر شماره 1

بعد از کلیک بر روی منوی مدیریت نویسندگان همکار وارد صفحه ی جدیدی می شوید که از ین بخش شما میتوانید هم برای دوستان جدید دسترسی برای مدیریت و نویسندگی ارسال کنید و هم میتوانید نویسندگان قبلی را مدیریت کنید.

مطابق با وارد کردن آدرس ایمیل (تصویر شماره 2) و یا آدرس وبلاگ پ(تصویر شماره 3) و انتخاب نحوه مدیریت و دسترسی کسی که شما میخواهید به ان دسترسی بدهید (تصویر شماره 4)و زدن دکمه ی ارسال دعوت نامه یی برای شخص مورد نظر ارسال می شود .

تذکر در ارسال دعوت نامه به ادرس وبلاگ دعوت نامه به ایمیل خصوصی ثبت شده در نام کاربری فرد مورد نظر ارسال می شود

تصویر شماره 2

تصویر شماره 3

تصویر شماره 4

بعد از زدن دکمه ی ارسال شما وارد همان صفحه ی قبلی می شوید با این تفاوت که در بالای قسمت ارسال برای شما با رنگ سبز رنگ نوشته شده است دعوت نامه ی شما با موفقیت ارسال شد و در پایین صفحه در قسمت دعوت نامه های ارسال شده آدرس ایمیل و یا وبلاگی که به ان دعوت نامه ارسال کرده اید را میتوانید مشاهده کنید (تصویر شماره 5)

تصویر شماره 5

با مشاهده این تصویر (شماره 5 ) بعد از چند ثانیه ایمیلی برای شخص مورد نظر ارسال می شود که حاوی متن دعوت نامه و لینکی جهت تایید دعوت نامه توسط فرد مورد نظر است (تصویر شماره 6). با COPY کد تایید و PASTE در ادرس بار مرورگر و زدن دکمه ی اینتر شما به صفحه ی تایید دعوت نامه می رسید (تصویر شماره 7)

تصویر شماره 6

تصویر شماره 7

دوست شما با دیدن این تصویر باید نام کاربری و رمز عبور خود در پرشین بلاگ را وارد کند و بر روی تایید دعوت نامه کلیک کند . با انجام این کار دوست شما دعوت نامه را تایید کرده و وارد پنل کاربری خود شده و در پنل خود در بخش وبلاگ های مشترک وبلاگ شما را مشاهده می کند و به بخش هایی که شما تایید کرده اید  دسترسی دارد (تصویر شماره 8 )

تتصویر شماره8

شخصی که دعوت نامه را ارسال کرده بعد از تایید دعوت نامه توسط نویسنده ی همکار در بخش مدیریت نویسندگان وبلاگ تصویری شبیه به 0تصویر شماره 9 9مشاهده می کند

تصویر شماره 9

مدیر وبلاگ به بخش های اصلی وبلاگ از فبیل ویرایش قالب ، کدهای اختصاصی کاربر ، سفارشی کردن قالب ، نویسندگان همکار ، مدیریت لینک دوستان دسترسی دارد و هیچ کدام از نویسندگان همکار به بخش های اصلی دسترسی ندارند.

مدیر اصلی وبلاگ اجازه تغییر در دسترسی نویسندگان و ویراش مدیریت نویسندگان را دارد .

حذف نویسنده ی وبلاگ بدون تایید نویسنده ی همکار امکان پذیر است .شما با حذف نویسنده ی همکار نمیتوانید مطالبی را که نویسنده ی همکار قبل از حذف به وبلاگ ارسال کرده است را تغییر نام دهید.