ارسال پست به وبلاگ توسط word 2010

ورد 2010 یکی از محصولات مجموعه آفیس است که امکان وبلاگ نویسی آفلاین را برای کاربران سرویس های وبلاگ فراهم آورده است.

با استفاده از word 2010 ، کاربران میتوانند ابتدا متن خود را در ورد نوشته و حتی عکس های موردنظرشان را از منوی insert به متن اضافه کنند و سپس با طی مراحل اتصال به وبلاگ، از طریق نرم افزار ورد، بدون وارد شدن به سرویس وبلاگشان، مطلب خود را از داخل ورد مستقیما به داخل وبلاگ ارسال کنند.

برای اینکار کافیست مراحل زیر را طبق شکل انجام دهید تا نرم افزار ورد اکانت شما را شناسایی کند و به سرویس وبلاگتان متصل شود:

همانطور که در عکس مشاهده میکنید، کافیست وارد ورد شوید. روی دکمه بالا سمت چپ کلیک کنید و روی گزینه new و سپس روی  blogpost و بعد دکمه ی create  در سمت راستش کلیک کنید. حال دو گزینه برای ثبت اطلاعات وبلاگتان باز میشود . روی گزینه register now کلیک کنید و در مرحله بعد از منوی بازشوی سرویس های وبلاگ، گزینه other را انتخاب کنید.در صفحه بعد از منوی بازشوی API ، گزینه MetaWeblog را انتخاب کنید و  بجای آدرس Blog Post URL  آدرس  http://persianblog.ir/services/metablog.ashx  را وارد کنید. توجه کنید که آدرس نباید www داشته باشه . همچنین باید نام کاربری و پسورد خود را نیز در زیر آن وارد نمایید.  OK را بزنید تا نرم افزار ورد به وبلاگ شما وصل شود . (توجه کنید که در این مراحل شما باید به اینترنت وصل باشید.)
در این مرحله، در صورتی که شما چند وبلاگ در اکانت خود داشته باشید ، از شما میخواهد که یکی را بعنوان وبلاگ مقصد انتخاب کنید. در صورتی که اطلاعات را درست وارد کرده باشید ، پیغام Account Registration Successful مبنی بر درست بودن اتصال به سرویس پرشین بلاگ به شما نمایش داده میشود.

حال میتوانید مطلب خود را در اینجا بنویسید و با زدن دکمه Publish در بالای برنامه ورد، آنرا در وبلاگتان منتشر کنید. پس از هر ارسال مطلب ، یک خط زرد رنگ در بالای عنوان مطلبی که نوشته اید در برنامه ظاهر میشود و موفقیت در ارسال مطلب را به شما اطلاع میدهد.

/ 104 نظر / 63 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جلیلی

سلام . درقرار دادن عکس در ارامه مطلب مشکل دارم . لطفا راهنمایی کنید. ممنون میشوم.

نقی

خودم سایت دارم در ضمن نویسنده همکار سایت دیگری نیز هستم . وقتی با word ارسال مطلب دارم به سایت خودم مطلب ارسال میشود در صورتی که در صورتی که بخواهم به سایت همکار مطلب ارسال شود چه کار باید کنم ؟ امکان هست؟

نتچرخی

کار نمیده که برای وبلاگای دیگه چطوری کار میده؟

امیر

من وقتی یوزر و پسورد می زنم و بلاگفا را می نویسم پیام خطا برایم لطفا کمک کنید (در ورد)

سارا

مررررررررررررررررررررررسی خیلی به دردم خورد

داود(خورشید نامه)

واقعا من مردم از این همه نبوغ !!! به نظر شما شیش تا مرحله رو طی کردن راحت تره یا یک کپی و بعد پیست کردن متن ( که متاسفانه امکانش نیست )

م م

توی ورد 2007 هم جواب میده!

ناتاشا

توی ورد 2007 هم جواب نمیده! یوزر پسورد با لینک پرشین بلاگ را گذاشتیم اما قبول نکرد پیغام خطا داد برنامه لایو رایتر هم اصلن در ویندوز وجود ندارد خودتان روی لینک کلیک کنید متوجه خواهید شد راهنمایی بفرمایید چطوری با ورد کار کنیم چطور با یوزر پسورد کار نمی کند

محسن

سلام. من مطلب منتشر کردم ولی عکس داشت تو مطلبم که عکسا دیده نمیشه باید چی کار کنم؟